sobota, 26 listopada 2011

Bezchmurne niebo na drutach


Pierwsza próba dziergania na okrągłych drutach, bez zszywania. Wprawne oko zauważy zapewne od razu, jak popisowo spartaczyłam raglan. Do mistrzostwa to mi jeszcze daleko. A wszystko miałam tak ładnie rozpisane na karteczce... Trzeba było zacząć od poprawnego rozpisania. Mimo wszystko jednak jestem zadowolona, tunika dobrze leży i miękko się układa przy szyi. Z boku widać, jak spuszczałam i dodawałam potem oczka na wcięcie w talii - swetry na zasadzie prostych tub jednak mnie nie przekonują. To świetna metoda robienia na drutach, choć wymaga zmiany przyzwyczajeń. Niekiedy są to zmiany na plus - jest to bardziej wydajna taktyka. Na ten sweter poszło niecałe 300 g akrylu, zalegającego w koszu u mamy.

2 komentarze:

  1. piekny kolor i piekna tunika, prosta i sliczna, taka jakie ja lubie, moze podzielisz sie wzorem wiem jest prosty ale mi chodzi o raglan i ile oczek mialas na dole i w pasi poz,

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Korpus robiłam na 130 oczkach, na zwężenie w talii spuszczałam 5 razy po 1 oczku z każdej strony, potem tyle samo dodałam. Raglany robiłam "na czuja", bo to był mój pierwszy sweterek tego typu :)

      Usuń

Będzie mi miło, jeśli pozostawisz komentarz :)
Jeżeli nie masz konta na blogspot.com, wybierz "komentarz jako: Anonimowy".
Pamiętaj jednak jakoś się podpisać!